فعال کردن قابلیت GZip در وردپرس

code-enable-compression-wordpress

با نام خدا و عرض سلام خدمت شما کاربران عزیز وب سایت آرنا تم، ما در این آموزش از سئو وردپرس قصد داریم نحوه فعال کردن قابلیت GZip در وردپرس به شما آموزش دهیم. همانطور که میدانید قابلیت فشرده سازی GZip برای افزایش سرعت سایت بسیار تأثیر گذار است . همچنین کد فعال سازی GZip در ادامه آموزش قرار داده شده است.

امروزه موضوع سئو و بهینه سازی سایت ها از طریق روش های مختلف برای مدیران وب سایت ها به امری مهم تبدیل شده است، چرا که مخاطب همواره در سایت های تخصصی سئو وردپرس به دنبال مطالبی جدید و تازه بوده و یا با حضور در انجمن های گوناگون و شرکت در مباحث، به بحث و تعامل هر چه بیشتر در مورد سئو سایت می پردازند.

در این آموزش از بخش سئو وردپرس، سایت آرنا تم به نحوه ی فعال کردن قابلیت فشرده سازی محتویات سایت از سوی سرور می پردازیم . این قابلیت که با نام GZip شناخته می شود یکی از مؤثر ترین روش ها برای افزایش سرعت لود وب سایت ها می باشد . این در حالی است که با فعال کردن این قابلیت، با کاهش چشمگیر حدودی ۶۰ الی ۸۰ درصدی حجم محتویات سایت روبرو می شوید.

فعال کردن قابلیت GZip
فعال کردن قابلیت GZip

برای فعال کردن این قابلیت در وردپرس دو راهکار وجود دارد:

فعال کردن قابلیت GZip از طریق افزودن کد به فایل (.htaccess)

یکی از روش های آسان فعال کردن قابلیت GZip افزودن کدی به فایل .htaccess می باشد . این فایل اکثرا در روت هاست شما به صورت فایلی مخفی (hidden) موجود می باشد. در این روش شما برای فعال کردن قابلیت فشرده سازی GZip، می بایست تکه کد زیر را به فایل (.htaccess) موجود در روت هاست خود اضافه کنید.

کد فعال سازی GZip :

#Gzip
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript
</ifmodule>
#End Gzip

 

کد فعال سازی GZip
کد فعال سازی GZip

قابلیت فشرده سازی GZip از طریق افزونه وردپرس

اگر به هر دلیلی دسترسی به هاست خود ندارید، میتوانید به سادگی با یک افزونه این قابلیت را در وردپرس خود پیاده کنید. در این روش می توانید با نصب افزونه wp http compression قابلیت GZip را در وب سایت خود پیاده کنید. به این نکته نیز باید توجه کرد که اگر از افزونه های کش وردپرس نظیر W3 Total Cache استفاده میکنید ،نیازی به نصب این افزونه نخواهید داشت چرا که قابلیت GZip در این افزونه ها نیز وجود دارد.

قابلیت فشرده سازی GZip
قابلیت فشرده سازی GZip

به همین سادگی شما توانستید با دو روش: کد فعال سازی GZip و افزونه وردپرس این قابلیت را به وب سایت خود اضافه کنید. اگر هر گونه سوال یا اشکالی پیرامون این مطلب دارید میتوانید از بخش نظرات، ما را در جریان بگذارید .

امیدواریم در آینده بتوانیم با ارائه مطالب کاربردی تر و مفید تر، نظر و رضایت شما دوستان وردپرسی را جلب کنیم.

شاد و پیروز باشید.

تیم قدرتمند آرنا تم

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید